Menu

Home
Aktuality
Standard
Štěňata
Historie CHST
Galerie
Odkazy
Vzpomínáme
Hrajte s námi!!!


Sestavuji aktuální kalendář ...

STANDARD


ZEMĚ PŮVODU: Tibet
CELKOVÝ VZHLED: Souměrný, pevný, bohatě osrstěný pes.
CHARAKTERISTIKA: Veselý, sebevědomý.
POVAHA: Čilý, neohrožený, ale poněkud se stranící cizích lidí.
HLAVA A LEBKA: Hlava je bohatě osrstěná, srst přepadá přes oči, dobrý vous a knír. Lebka je mírně úzká, za očima se svažuje, není zcela plochá, ale ani kulatá, či ve tvaru jablka. Obličej je rovný, se středně vyznačeným stopem. Nos je černý. Čenichová partie je cca 4 cm dlouhá, nikoliv však kvadratická, délka nosu po stop je zhruba jednou třetinou celkové délky hlavy
OČI: Tmavé, středně velké, posazené dopředu. Oválné, ani velké a plné ani malé a vpadlé. Nahoře ani dole nesmí být viditelné bělmo.
UŠI: Zavěšené, bohatě osrstěné.
MORDA: Horní řezáky se těsně dotýkají zadní strany dolních řezáků, tzv. obrácený nůžkový skus (těsný předkus). Řezáky mají být v široké a co možná nejrovnější linii,žádoucí je plnochrupost.
KRK: Silný a dobře klenutý.
PŘEDNÍ BĚHY: Lopatky posazené dost dozadu. Přední běhy rovné, bohatě osrstěné.
TRUP: Délka od ramenního kloubu k hrbolu pánevní kosti je větší než kohoutková výška. Žebra dobře klenutá. Rovný hřbet, silná bedra. Celkově souměrný a kompaktní.
ZADNÍ BĚHY: Dobře vyvinuté s dobrými svaly. Dobré zauhlení. Bohaté osrstění. Hlezna při pohledu zezadu souběžná a ne příliš blízko u sebe.
TLAPKY: Kulaté, kočičí s pevnými polštářky. Dobře osrstěné.
POHYB: Uvolněný, bezstarostný.
OCAS: Vysoko nasazený, vysoko nesený přes záď, nikoliv však ve formě háku. Často mívá na konci uzlík. Je bohatě osrstěn.
BARVY: Zlatá, písková, medová, tmavě šedá, břidlicová, kouřová, particolor, černá, bílá, hnědá. Všechny barvy jsou stejně hodnotné.
VELIKOST: Ideální výška 25,4 cm v kohoutku pro psy, fenky o něco menší.
SRST: Pouze mírná podsada. Krycí srst dlouhá, hustá, rovná, hrubá - ani vlnitá ani hedvábná.
VADY: Jakýkoliv odklon od výše uvedených bodů je považován za vadu a důležitost s jakou je tato vada posuzována, by měla být v přímé závislosti na stupni této vady.
POZNÁMKA: Psi by měli mít zjevně normální varlata, zcela sestouplá v šourku.